Vatan Plastik                
Slide Left Slide Right

PLASTİFİYAN

Teknik servis ve üründe kalite, kalitede ise süreklilik prensibi ile size uygun çözümleri hayata geçirmeyi hedefleyen Vatan Plastik A.Ş. kablo, hortum, suni deri, ayakkabı, pvc granül ve boya sektörüne sağlam alt yapısı ve mühendis kadrosu ile yıllardan beri hizmet  vermektedir.

 

Vatan Plastik, Kimya departmanında  geliştirdiği  yüksek performanslı ürünlerle Kimya sanayine uzun yıllardan beri hizmet vermektedir. Kimya fabrikamızda üretimini yapmakta olduğumuz modifiye edilmiş DOTP bazlı V200 Phthalate Free Plastifian 2011 den bu yana sektörün önde gelen kablo,suni deri, granül, hortum, membran filtre ve benzeri PVC imalat yapan müşterilerimiz tarafından kullanılmaktadır.  V200 Phthalate Free Plastifian diğer plastifianlara göre az kullanıldığı halde yaşlandırma öncesi ve sonrası uzama kopma mukavemet değerleri oldukça üstün sonuçlar vermektedir.

 

Kablo sektöründe TTR tip kablo dışındaki imalatlarda %15 e kadar az kullanımı ile tüm testlerden üstün sonuçlar elde edilmektedir. Suni deri sektöründe her tip imalatta uzama kopma yaşlandırma ve adım testlerinde DOP, DINP ve diğer farklı özellikteki DOTP lere kıyasla oldukça üstün bir performans göstermektedir. Özellikle skin tabaka gibi az plastifian kullanılan imalatlarda ürünün üstün ıslatıcılık özelliği gözlenebilmektedir.

 

 

*PLASTİFİYANLAR

 

A)V200 Phthalate Free ( DOTP Bazlı Plastifiyan)

B) DOP ( Dioktil Ftalat)

C) DOA ( Di Iso Nonly Phatalate)

D) DİNP ( Di Iso Nonly Phatalate)

E) DİDP ( Di Iso Desyl Phatalate)

a)     V200 Phthalate Free ( DOTP Bazlı Plastifiyan)

 

 D.O.T.P. ürünümüz başlıca Kablo Sanayii, Suni Deri Sektörü, PVC yer döşemesi üretiminde, Ayakkabı Tabanı imalatında, plastik top üretiminde, PVC kapı-pencere fitil üretiminde PVC granül üret tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Plastifiyenler olarak adlandırılan bu kimyasallar, PVC'nin, kauçuğun ve pek çok diğer termoplastik malzemenin terbiye edilmesinde, akışın kolaylaştırılmasında ve akış mekaniğinin düzenlenmesinde kullanılmaktadadır.

 

TEKNİK BİLGİLER

 

GENEL

DEĞER

MOLEKUL TARTISI

390.57

KAPALI FORMUL

C24H38O4

FİZİKSEL

 

FORM

LUQUID

RENK Pt-Co

50 max

INDEX n 25 C/D

1,4867

ASİTLİK

0,01 max

YOĞUNLUK , 25C / 25C

0,989  0,003

KAYNAMA NOKTASI 760 mm Hg, C

400

DONMA NOKTASI , C

-51

PARLAMA NOKTASI , C

210

SUDA ÇÖZÜNÜRLÜK (20 C,g/L)

0,0004

VİSKOZİTE

 

0 C

410

25 C

63

100 C

5

 

 

 

b)    D.O.P ( Dioktil Ftalat)

 

Kablo, suni deri , granür, film, hortum, memran filtre vb. PVC imalatı yapan üretim sektörlerinde kullanılır.işlemlerinde DOP yaygın şekilde kullanılır. Sellüloz asetat-butirat, etil sellüloz, tabi ve sentetik kauçuktan ince film eldesi, tekstil mamullerinin kaplanması, ambalaj malzemeleri, yapıştırıcılar, koruyucu ve sıcak kaplamalarda tavsiye edilir.

 

TEKNİK BİLGİLER


M. Ağ

390

Yoğunluk

0.983 g/ml

Kırılma İndisi

1.485

K. Noktası

230˚C

Viskozite

57 cps

Renk

Max 25 APHA

Esterleşme

%99

Nem

%0.1

Koku

Kendine özgü yumuşak

Cas No

117-81-7